Júnové počasie je ako na hojdačke. Už vo štvrtok nás čaká oficiálny začiatok leta, kedy nastane letný slnovrat a budeme mať najdlhší deň. V tento deň však treba očakávať aj výraznú zmenu počasia, ktorá so sebou prinesie intenzívne búrky.

V stredu a vo štvrtok sa môžete pripraviť na tropické dni, kedy denná teplota vystúpi na 28 až 33 stupňov. Takáto teplota môže byť najmä v poludňajších hodinách nebezpečná pre citlivé osoby, preto by ste sa mali zdržiavať predovšetkým v tieni a piť dostatok tekutín.

Výraznú zmenu meteorológovia očakávajú vo štvrtok 21. júna vo večerných hodinách, kedy by na naše územie mali doraziť silné búrky. V priebehu popoludnia sa začnú vyskytovať najmä v oblasti hôr prvé predfrontálne búrky. Pôjde najmä o búrky z tepla a počas večera a noci by mala doraziť od severozápadu výrazná búrková činnosť aj na zvyšok nášho územia.

Búrky prinesie výrazný studený front, no keďže vzduch bude prehriaty vďaka tropickým teplotám, môžeme očakávať, že udrú poriadnou silou. Mali by doraziť z Moravy a Rakúska, takže najprv zasiahnu západné Slovensko. Prinesú so sebou silný nárazový vietor a pripraviť sa môžete aj na vysokú bleskovú aktivitu a výdatné zrážky.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: Pexels