S počasím na našom území to vyzerá skutočne ako na hojdačke. I napriek tomu, že v najbližších dňoch sa budú mnohí z nás tešiť príjemným teplotám, zmena predsa nastane. 

Ako informoval portál imeteo.sk, počas nastávajúcich dní nečaká našu oblasť žiadna výraznejšia vlna sneženia, no postupne sa teploty z mimoriadne vysokých hodnôt začnú dostávať do normálu. Ochladeniu sa však nevyhneme, teploty budú naopak podpriemerné.

„Nasledujúci pracovný týždeň bude spočiatku teplotne nadpriemerný a zajtra bude miestami až mimoriadne teplý. Na západe sa očakávajú teploty, ktoré môžu dosiahnuť až +15°C, čo je na túto ročnú dobu aj o 13°C vyššie ako býva zvykom,“ uviedlo imeteo.sk.

Ochladenie príde v utorok, výraznejšia zmena v závere týždňa

Počas utorku 30. januára začne cez Poľsko a Nemecko postupovať studený front ďalej na juhovýchod a prejde postupne aj cez naše územie. Chladnejší vzduch k nám prenikne od severu, preto treba očakávať v tento deň aj zrážky. Tie sa vyskytnú predovšetkým na severe, spočiatku budú vo vyšších, neskôr aj v stredných polohách snehové.

Podľa portálu imeteo.sk však bude snežiť pri kladných teplotách a pri nerovnomernom snežení sa neočakáva ani vytvorenie súvislej snehovej pokrývky. V strede týždňa k nám prenikne opäť teplejší vzduch od západu, preto treba rátať opäť s oblačným počasím s ojedinelým mrholením.

Zmena nastane v závere pracovného týždňa

K zmene dôjde podľa meteorológov práve ku koncu pracovného týždňa. „Modely rátajú zatiaľ s ochladením, ktoré môže byť aj dlhodobejšieho charakteru. Z časového hľadiska je to ešte ďaleko, no väčšina modelov ráta s nástupom chladnejšieho obdobia. V prípade že sa tak stane, od severovýchodu k nám môže doraziť chladná vzduchová masa pôvodom zo Sibíri. Znamenať to však nebude sneženie ale skôr veľmi nízke teploty,“ dodalo na záver imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Video: YouTube | Ilustračné foto: pixabay.com