Udalosti Uznávaný vedec varuje českú i slovenskú vládu: Rútime sa do…!

Uznávaný vedec varuje českú i slovenskú vládu: Rútime sa do…!

Popredný český vedec Jaroslav Flegr intenzívne sleduje situáciu spojenú s koronavírusom v Česku i na Slovensku. Mnohí sa domnievajú, že jeho názory sú iba plné konšpirácií, no jeho vzdelanie udáva kontroverzným vyjadreniam veľkú váhu.

Jaroslav Flegr je profesorom evolučnej biológie na Karlovej univerzite, pričom jeho poznatky sa nachádzajú aj v mnohých zahraničných odborných publikáciách. Aj keď sa pôvodne k pandémií koronavírusu nechcel vyjadrovať, napokon si uvedomil, že svedomie mu nedovolí mlčať.

62-ročný vedec otvorene kritizuje vládu Andreja Babiša, keďže bezpečnostné opatrenia nepovažuje za dostatočné. ,,Nové opatrenia sú kvôli výnimkám len kusmi papiera. Ľudia budú umierať zbytočne, život sa zastaví. Najprv bude 250 mŕtvych denne, za mesiac už tisíc. Politikom to stále nedochádza,“ povedal v rozhovore pre Českú televíziu na margo protipandemických opatrení v Česku.

Podľa jeho slov sa môžu v uliciach Prahy pokojne objaviť mrazáky na mŕtvoly, aké sa mali nachádzať počas prvej vlny v New Yorku. Je preto dôležité ,,dupnúť na brzdu“ a uvedomiť si, že situácia je naozaj zlá. Flegr sa domnieva, že druhá vlna koronavírusu ani nemusela byť, keby sa politici pred voľbami netvárili, že je všetko v poriadku. ,,Pre pár percent preferencií umierajú ľudia,“ dodal.

Český odborník sa vyjadril aj k celoplošnému testovaniu na Slovensku. Upozornil, že až 2 % z vykonaných antigénových testov môžu byť falošne pozitívne. ,,Len jeden z desiatich, ktorý vám vyjde v tých testoch, že je nakazený, tak by bol v skutočnosti nakazený,“ uviedol pre noviny.sk. Obáva sa, že ak Slovensko nepristúpi k tvrdému lockdownu, čoskoro bude kopírovať český scenár v počte nakazených i obetí.  

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ct24.cestatelevize.cz, noviny.sk  |  Foto: FB/Jaroslav Flegr

Exit mobile version