Predstavitelia mesta Bánovce nad Bebravou sa rozhodli pre radikálny krok a na základe pravidla “trikrát a dosť” sa rozhodli vysporiadať s neprispôsobivými občanmi a ich čiernymi stavbami. Ešte predtým než k búraniu došlo, však prišiel šok!

[sociallocker]Partizánske bolo prvým slovenským mestom, ktoré začalo radikálne riešiť problémy s neprispôobivými občanmi a neplatičmi. Podľa pravidla “trikrát a dosť” sa teraz rozhodli problém riešiť aj predstavitelia mesta Bánovce nad Bebravou. Mesto okrem upozornení, že ak občania trikrát nezaplatia nájomné, vyhodia ich, pristúpilo aj k odstraňovaniu čiernych stavieb. Ešte skôr ako však k avizovanému odstraňovaniu prišlo, občania si prekvapujúco čierne stavby zrútili sami.

K poškodeným bytovkám si neprispôsobiví občania postavili prístrešky, v ktorých skladovali najmä drevo. To mali mať pôvodne v pivniciach, ale tam si viacerí obyvatelia na čierno nasťahovali svojich rodinných príslušníkov. Teraz, keď už sú čierne stavby preč, vedenie mesta varuje, že títo občania musia dodržiavať spomínané pravidlo “trikrát a dosť” nielen v platení nákladov za bývanie, ale taktiež aj pri rušení nočného kľudu, či svojvoľného ničenia majetku. V prípade, že problémoví občania tieto podmienky nedodržia, mesto proti nim rázne zakročí.

Zdroj: Cas.sk | Foto/Video: Tivi.sk
[/sociallocker]