V Bratislave je dnes od rána mimoriadne rušno. V Novom Meste na Račianskej ulici vypukol pred desiatou hodinou ráno rozsiahly požiar opustenej budovy. Na mieste aktuálne zasahuje takmer 50 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, ktorí sa snažia dostať oheň pod kontrolu.

Hliadka mestskej polície privolala v sobotu ráno do opustenej budovy bývalého areálu Palma bratislavských hasičov v dôsledku rozsiahleho požiaru. V historickom objekte na Račianskej ulici tak aktuálne zasahujú profesionálni hasiči zo všetkých miestnych staníc, ako aj dobrovoľníci z Ružinova, Petržalky, Starého Mesta a Podunajských Biskupíc.

“Vzhľadom na rozsah požiaru upozorňujeme obyvateľky a obyvateľov z Nového Mesta a Rače, ku ktorej sa unikajúci dym šíri, aby boli obozretní a neotvárali okná na svojich príbytkoch, kým sa nepodarí požiar uhasiť,” upozorňujú hasiči. Ako uvádzajú záchranné zložky, podľa všetkého sa v objekte nikto nenachádzal a nie sú hlásené žiadne zranené osoby. Hasiči vykonávaju tiež opatrenia, ktoré majú zabrániť možnému zrúteniu budovy, ako aj zamedziť rozšíreniu požiaru na okolité objekty a merajú kvalitu ovzdušia. Zatiaľ neboli namerané zvýšené hodnoty nebezpečných látok. Príčiny požiaru sa budú následne zisťovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: HaZZ, FB/Bratislava – hlavné mesto SR