V Bratislave sa v piatok na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom konal protest pod názvom Pochod za mier. Skupina Slovákov si priniesla slovenské vlajky a požadujú ukončenie vojny. Druhá časť dorazila s ukrajinskými vlajkami, pričom tábory oddeľuje polícia.

Pred Prezidentským palácom v Bratislave sa v piatok zhromaždili stovky Slovákov, ktorí sa zúčastnili tzv. Pochodu za mier. So slovenskými vlajkami viacerí pokrikovali proruské heslá a žiadajú na Ukrajine mier. Na protest dorazila aj druhá skupina občanov, ktorá priniesla ukrajinské vlajky a žiada odchod ruských vojsk z okupovaného územia.

Z obidvoch skupín mali zaznievať aj vulgarizmy, pričom tábory oddeľovala polícia, ktorá menšiu skupinu s ukrajinskými vlajkami odviedla do bezpečia. Dav sa následne presunul na Hviezdoslavovo námestie pred budovu americkej ambasády. Pochod za mier vedie muž, ktorý pred dvomi rokmi vystúpil na proteste Smeru o nákupe lietadlovej lode ministrom Naďom.

Protest mal prebiehať medzi 17. a 19. hodinou. Zhromaždenie spôsobilo dočasné obmedzenie niektorých línk mestskej hromadnej dopravy. “Policajti Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave v súčinnosti s Mestskou políciou Bratislava aktuálne vykonávajú dohľad na verejný poriadok a usmerňujú cestnú premávku v súvislosti s presunom účastníkov verejných zhromaždení konaných na území Starého Mesta Bratislavy,” informovala bratislavská polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: YT/Za slobodné Slovensko, FB/Polícia SR – Bratislavský kraj