Udalosti V Česku podali pacientovi pokusný liek: Výsledky šokovali aj lekárov!

V Česku podali pacientovi pokusný liek: Výsledky šokovali aj lekárov!

Kým k dnešnému dňu (27. marec) evidujeme na Slovensku 268 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, v susedných Čechách je nakazených už 2 062 ľudí. Lekári sa tak rozhodli konať a jednému z pacientov podali experimentálny liek.

V Čechách bolo vykonaných viac ako 30-tisíc testov, pričom 2 062 bolo vyhodnotených pozitívne. Z nákazy sa celkom vyliečilo desať ľudí. Rýchlosť, akou sa však vírus šíri, je desivá. Lekári sa tak rozhodli ťažko chorému pacientovi podať liek Remdesivir, ktorý bol účinný. Muža po pár hodinách odpojili z umelej pľúcnej ventilácie.

Dané liečivo bolo vyvinuté v americkej firme Gilead Sciences pod vedením českého biochemika Tomáša Cihláře. Po podaní si telo dokáže rozložiť látku, ktorou následne lieči. Síce koronavírus nezabíja, no dokáže zastaviť ďalšie rozmnožovanie vírusových buniek. „Snáď liek Remdesivir bude prelomom v zvládnutí infekcie koronavírusom. Držme si palce a buďme zodpovední,“ uviedol Robert Mistrík pre dnes24.sk, ktorý bol kandidátom na prezidenta SR, no predovšetkým je uznávaným vedcom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: denik.cz, dnes24.sk  |  Foto: Pixabay, Twitter

Exit mobile version