V českom šoubiznise sa dozvedeli fanúšikovia smutnú správu. Vo veku nedožitých 84 rokov zomrel známy umelec a učiteľ tanca, ktorý za svoje celoživotné pôsobenie dostal aj významné ocenenie. Medzi inými úspechmi sa objavil aj vo videoklipe maestra Karla Gotta.

Vo veku 83 rokov odišiel na večný odpočinok český tanečník a profesionálny učiteľ tanca Ivan Martin. Bol zakladajúcim členom Zväzu učiteľov tanca (1969) a členom Českej profesionálnej tanečnej federácie (1998). Zúčastnil sa mnohých tanečných súťaží, no publikoval aj v časopisoch a novinách. Neskôr bol vedúcim a choreografom tanečného krúžku Rytmus.

Rovnako dlhodobo spolupracoval s veľkými tanečnými orchestrami a vychoval tisícky absolventov tanečných kurzov. So svojimi členmi účinkoval napríklad vo filme Na Žofíne s Bedřichem Smetanom, Anděl svádí ďábla, Trhák, no aj v klipe Karla Gotta A to mám rád. Venoval sa aj moderovaniu plesov, pričom vyučovaniu zasvätil 40 rokov života. Za kultúrny prínos do života Prahy dostal ocenenie Cena primátora. S manželkou vychoval dvoch synov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: YT/SUPRAPHON