V utorok 13. augusta v poobedňajších hodinách museli v chorvátskom Splite zasahovať záchranári pri piatich turistoch. Ich zdravotný stav bol natoľko vážny, že museli byť okamžite prevezení do nemocnice. Jedného z dovolenkárov sa, žiaľ, oživiť nepodarilo.

Päť talianskych turistov vrátane dvoch detí bolo hospitalizovaných v Splite potom, čo sa otrávili neznámou látkou. Podľa dostupných informácií jedli v reštaurácií v Hvare, kde bola okamžite privolaná inšpekcia. V kuchyni sa však nenašli žiadne nedostatky, a taktiež neboli zanedbané ani hygienické podmienky prevádzky.

Podozrenie nakoniec padlo na oxid uhličitý, ktorý mal unikať z lodného motora. “Všetci, ktorí sme sa otrávili, sme na lodi spali na pravom boku. Myslím, že šlo o poruchu na lodi, asi sa do ventilácie dostali výpary z motorov. Verím, že to nebolo jedlom, pretože deti, ktoré skončili najhoršie, večeru nejedli. V reštaurácii nás bolo šesť, štyri majú symptómy, ďalšie dve sú v poriadku,” uviedol jeden z turistov pre ansamed.info. Zdá sa, že 57-ročný muž, ktorý zomrel na palube neskonal na otravu jedla, no škodlivé výpary spôsobili, že stratil vedomie a udrel sa do hlavy o vaňu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ansamed.info  |  Foto: Pixabay, YouTube