Pred pár týždňami v čínskom meste Wu-chan prepukla epidémia nového typu koronavírusu, ktorý sa šíri raketovou rýchlosťou. Zo strany kompetentných tak vzniklo rozhodnutie vybudovať novú nemocnicu iba za pár dní. Zdá sa však, že na prvý pohľad nemožný cieľ sa stáva skutočnosťou.

Vo Wu-chane žije viac ako 11 miliónov ľudí, ktorí sa nachádzajú v epicentre epidémie. Musia tak čeliť nebezpečnému ochoreniu, ktoré postihuje dýchacie cesty a môže byť aj smrteľné. Momentálne má byť nakazených takmer 3-tisíc pacientov, pričom vírusu podľahlo najmenej 82 ľudí.

Čínska vláda na čele s prezidentom Si Ťin-pchingom sa rozhodla postaviť novú nemocnicu za desať dní! Zložená bude z predpripravených stavebných buniek, pričom by sa v nej malo nachádzať až tisíc lôžok. Zdravotnícke zariadenie bude slúžiť pacientom nakazeným koronavírusom.

Aj keď by sa mohlo zdať, že ide o nereálny plán, robotníkom sa podarilo postaviť prvú z budov vznikajúcej nemocnice za neuveriteľné štyri dni! Na stavbe sa pracuje 24 hodín denne a na jednej zmene sa nachádza takmer 2-tisíc mužov. Vo videách sa to len tak hemží desiatkami bagrov, nákladných áut a ťažkých strojov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com  |  Foto: Facebook/People´s Daily, China, Twitter, Pixabay | Video: Facebook/People´s Daily, Twitter