Z Číny dorazili správy o ďalšom úmrtí muža. Tentokrát sa však u obete nepotvrdil koronavírus, ale nový hantavírus. Je aj toto ochorenie pre nás ďalšou obrovskou hrozbou?

V Číne miestne úrady pred pár hodinami potvrdili ďalšie úmrtie muža v Yunnan provincií. Podľa informácií USAtoday bola obeť z Číny testovaná na koronavírus, no ten sa uňho nepotvrdil. Príčinou úmrtia bol hantavírus.

Ľudia po celom svete sa tak okamžite začali obávať novej neznámej pandémie, no tentokrát podľa odborníkov nie je žiadny dôvod na paniku. Hantavírus je z rodiny vírusov, ktoré sa šíria medzi hlodavcami. Človek sa takýmto ochorením nakazí v dôsledku blízkeho kontaktu s močom či slinami hlodavca.

Niektoré druhy potkanov aj myší sú nositeľmi vírusu, ktorý môže človek vdýchnuť cez kontaminovaný vzduch: “Hantavírus môže spôsobiť človeku ochorenie, no nemôže sa šíriť z osoby na osobu,” dodávajú odborníci so slovami, že tento vírus rovnako ako korona spôsobuje respiračné ťažkosti, ktoré môžu byť fatálne. Od roku 1993 do 2017 potvrdili v USA len 728 prípadov, z ktorých väčšina prežila. V prípade koronavírusu sa ale objavil nový symptóm, ktorý má až 40 percent nakazených zo skúmanej vzorky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: eu.usatoday.com │ Foto: YouTube/China in Focus – NTD, ABC News