V detskom tábore neďaleko obce Turček v Turčianskych Tepliciach došlo v noci z pondelka na utorok k obrovskej tragédií. O život prišiel len 7-ročný chlapček, ktorého mal zasiahnuť blesk. Zranené majú byť aj ďalšie deti a na miesto dorazili viaceré záchranné zložky.

V noci z pondelka (16. augusta) na utorok (17. augusta) sme prijali oznámenie, že v detskom letnom tábore v k.ú. obce Turček okres Turčianske Teplice došlo za doposiaľ presne nezistených okolností k zraneniu viacerých detí. Jedno dieťa utrpelo zranenia, ktorým, žiaľ, podľahlo,“ informuje žilinská polícia.

Portál TVnoviny uviedol, že 7-ročný chlapec prišiel o život po zásahu bleskom. Zranené deti boli prevezené do okolitých nemocníc. „Na miesto boli ihneď vyslané všetky dostupné policajné hliadky aj tím posttraumatickej intervenčnej starostlivosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline. V súčasnosti vykonávame všetky potrebné prvotné procesné úkony s cieľom zdokumentovania skutku a rozhodnutia v zmysle Trestného poriadku,“ dodala polícia.

Keďže ide o citlivý prípad, viac informácií nemohla verejnosti poskytnúť. K smutnej udalosti sa na sociálnej sieti vyjadril aj minister školstva Branislav Gröhling. „Boli sme informovaní, že v tábore v Turčeku po zásahu blesku zomrel sedemročný chlapec. Je to obrovská tragédia. Vyjadrujem úprimnú sústrasť celej rodine a pozostalým. Komunikoval som so starostom a ponúkol som mu pomoc pri zvládnutí tejto situácie,“ uviedol.

AKTUALIZÁCIA: Ako sa napokon ukázalo, dieťa neskonalo po zásahu bleskom, ale v dôsledku pádu konštrukcie jedného z indiánskych stanov v dôsledku búrky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj Foto: FB/Polícia SR – Žilinský kraj, Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajinytvnoviny.sk