Mesto Dobšiná (okr. Rožňava) je už približne týždeň zdrvené z krvavej udalosti, ktorá sa odohrala pred miestnou krčmou. Róm Ondrej (21) ubil na smrťou latou futbalistu Štefana (†28). Takto na incident zareragovali Kotlebovci!

V Dobšinej došlo 18. marca k hroznému incidentu. Róm Ondrej sa s tehotnou priateľkou dobíjal do krčmy, ktorú už zatvárali. Dvere im napokon otváral práve futbalista Štefan, ktorý sa stal obeťou vraždy. Róm ho ubil latou až na smrť a krátko na to skončil vo väzení, z ktorého len pred mesiacom vyšiel.

Po vražde ale vládne v Dobšinej napätá atmosféra a kým Rómovia sa boja pomsty, nerómovia sa zas boja ďalšieho incidentu. Napriek tomu mnohí domáci obyvatelia tvrdia, že až do tohto incidentu nemali medzi sebou skupiny obyvateľov žiadne konflikty. Nedávno dokonca mesto zrovnalo so zemou osadu a Rómov presťahovali do bytovky.

Vražda ale u niektorých rozbúrila vášne a zareagovať sa rozhodli aj Kotlebovci, ktorí v meste zorganizovali za zabitého Štefana pochod. Domáci sa podľa informácii denníka Sme obávali počas pochodu krvavého konfliktu, no k tomu, našťastie, nedošlo a podujatie prebehlo v pokoji. Obyvatelia si ale želajú doriešenie situácie a potrestanie páchateľa, pričom poctu zavraždenému vzdali priamo pod oknami krčmy, kde sa nachádzajú sviečky a kahance spolu s jeho fotografiou.

V Dobšinej sa konal pochod pod záštitou ĽSNS

Zdroj: sme.sk │ Foto: Facebook/Zomri, YouTube