Polícia Slovenskej republiky zasahovala v štvrtok večer pri rušení poriadku v gabčíkovskej ubytovni, kde sú momentálne umiestnené desiatky občanov prichádzajúcich zo zahraničia.

Štátny orgán musel 7. mája zasahovať v karanténnom zariadení v Gabčíkove, kde sa 52 lesných pracovníkov z okresu Detva rozhodlo spestriť si večer pri poháriku. Muži, ktorí sa vrátili z prác z Nemecka, začali pod vplyvom alkoholu búchať do zariadení izieb a vulgárne pokrikovať.

„Na miesto boli okrem príslušníkov obvodných oddelení vyslané policajné posily z pohotovostného policajného útvaru a PMJ. Počas zásahu bolo repatriantom odobratých asi 20 litrov alkoholu. Ten im bude po prepustení z karantény vrátený,“ uviedla hovorkyňa Martina Kredatusová.

Ako tiež dodala, celá akcia prebiehala za prísnych bezpečnostných opatrení, pričom majetok na izbách poškodený nebol, a taktiež nebol nikto zranený. „Jedna osoba bola riešená v blokovom konaní za porušenie karanténnych opatrení. Polícia s vojakmi zostala karanténe zariadenie naďalej monitorovať,“ uzavrela hovorkyňa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia