Strašná tragédia sa odohrala v Nepále v hoteli obľúbeného rezortu. Plynový ohrievač, ktorý sa nachádzal v zariadení, mal byť pokazený, v dôsledku čoho došlo k otrave dvoch rodín so 4 deťmi.

K veľkej tragédii došlo v utorok turistickom rezorte v Nepále. Podľa informácií NyTimes sa mal v zariadení nachádzať pokazený plynový ohrievač, ktorý spôsobil otravu viacerým turistom. Záchranári našli na izbách osem ľudí z Indie v bezvedomí.

Rodiny turistov previezli helikoptérou do nemocnice, kde sa ich, bohužiaľ, nepodarilo oživiť a všetci zomreli. Tragédia je o to smutnejšia, že medzi ôsmimi obeťami sú aj štyri deti. Dve rodiny patrili do skupinky 15 turistov, ktorí do Nepálu pricestovali z indického štátu Kerala.

Práve ostatní turisti našli rodiny v bezvedomí ráno okolo 7:30 hod, pričom sa ich pokúšali prebudiť. Obete si zrejme v izbe zapli plynové kúrenie a nechali zatvorené okná aj dvere. Rezort patrí pritom k mimoriadne obľúbeným a vyťaženým, vďaka čomu aj dve nebohé rodiny bývali v spoločnej izbe.

Zdroj: nytimes.com │ Foto: Twitter, YouTube/asianetnews, Mathrubhumi News, Facebook/Mirror Now