Aj napriek tomu, že Slovensko bojuje s druhou vlnou koronavírusu, 2. septembra zasadlo do školských lavíc viac ako 700-tisíc žiakov. Školy dodržiavajú prísne bezpečnostné opatrenia, no aj tak sa objavili pozitívne testy na ochorenie COVID-19 u študentov či učiteľov.

K pondelku (21. septembra) je v rámci Slovenska kompletne zatvorených 17 škôl z dôvodu ochorenia COVID-19. Celkovo ide o 224 tried, čiže 8 100 detí sa nachádza v domácej izolácií. Žiaci tak musia istý čas opäť fungovať pomocou online vzdelávania. Podľa ministra zdravotníctva Branislava Gröhlinga je v karanténe jedno percento žiakov, čo považuje za pozitívne. Od októbra by však mali zo strany pandemickej komisie padnúť nové podmienky i nastavenia, v dôsledku čoho sa má tento školský rok stať dynamickým.

Stále platí, že šéf rezortu zdravotníctva bude školy uzatvárať selektívne, čo považuje za lepšiu možnosť ako celoplošnú stopku. Situácia s pandémiou zasiahne predovšetkým rodičov. ,,Stane sa, že mesiac budeme v škole, a potom týždeň alebo dva doma, budeme si musieť na to zvyknúť. My na základe toho budeme nastavovať celý obsah vzdelávania,“ upozornil Gröhling na tlačovej konferencií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com  |  Foto: FB/Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny, YT/The Bee Family