V kauze neoprávnenej vratky DPH vo firme bratov Kiskovcov padlo zo strany Národnej kriminálnej agentúry prvé obvinenie. Prezident už stihol na správu zareagovať tvrdými slovami…

Firma KTAG, ktorej vlastníkmi boli bratia Kiskovci, financovala prezidentskú kampaň Andreja Kisku. Neskôr si firma uplatňovala od štátu vrátenie DPH, pričom túto sumu vyňala z daňového priznania. K oprave daňového priznania malo v tom období dôjsť až 15-krát, no napriek tomu v priznaniach vždy chýbala suma za kampaň a KTAG musela napokon doplatiť štátu dane vo výške 65-tisíc a 79-tisíc eur.

Prípad bol cez NAKA vyšetrovaný a uzavretý dvakrát, no tá začala s tretím vyšetrovaním koncom roka 2018 opäť. Kiska vtedy reagoval rozhorčene so slovami, že vec bola políciou riadne ukončená a neboli zistené žiadne pochybenia. Minulý týždeň však padlo prvé obvinenie. NAKA predbežne obvinila prvého konateľa firmy Eduarda Kučkovského, pričom druhý konateľ Jaroslav Kiska zatiaľ obvinený nie je.

Vratka DHP nebola nikdy žiadnemu z konateľov vyplatená, no už samotné uplatnenie definuje polícia ako trestný čin. Prezident, ktorý nedávno prehral súdny spor o pozemky v katastri obce Veľký Slavkov, na svojom profile na sociálnej sieti zverejnil zatiaľ len jedno poriadne naštvané stanovisko: “Vydierať a zastrašiť sa nenechám, viac vám k tomu poviem vo štvrtok,” napísal.

Zdroj: sme.sk Foto: Facebook