V Nitre leží pacient s možným zmutovaným koronavírusom: Lekár VARUJE!

Dátum:

V Nitre leží aktuálne pacient z okresu Nové Zámky, ktorý bol prijatý do nemocnice v zlom stave. Po pracovnej ceste v Afrike priletel naspäť na Slovensko. Lekári predbežne vylúčili bežný koronavírus aj jeho britskú mutáciu. V hre je teda nebezpečnejšia juhoafrická mutácia. 

Podľa informácii Nového Času leží v nitrianskej nemocnici Slovák, ktorý sa vrátil z Afriky z pracovnej cesty. Pri návrate domov ho údajne nikto nekontroloval a prešiel cez hranice už podľa všetkého nakazený, keďže sa necítil dobre už pri nástupe do lietadla. Marek Krajčí tvrdí, že britský variant vírusu B117 predbežne vylúčili.

Teraz sa čaká na výsledky z expertízy v Biomedicínskom centre SAV, no odborníci sa domnievajú, že môže ísť o novú juhoafrickú mutáciu. „Keďže bol v Afrike, zrejme to tak bude. Žiaľ, nemáme ešte výsledky. Testy museli ísť do zahraničia a až dnes potvrdia, o čo presne ide,“ dodal lekár Peter Visolajský. Ten sa obáva toho, čo by nastalo v prípade preniknutia mutácie na naše územie. „Určite by som chcel, aby vláda okamžite uzavrela hranice a zabezpečila prísne kontroly. Tiež by bolo dobré zastaviť aj leteckú dopravu. Ak tento typ mutácie neustrážime, tak to bude mať fatálne následky,“ myslí si.

Na Slovensku je už pritom hojne rozšírená britská mutácia vírusu, ktorá spôsobila sprísnenie podmienok a ktorá môže byť rovnako ako aj tá juhoafrická smrteľnejšia. Po incidente s pacientom z Nitry museli byť dohľadaní všetci ostatní pasažieri z jeho afrického letu, ktorí by teraz mali ostať v domácej izolácií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Televízia JOJ

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Tehotná Plačková v slzách: Prvá reakcia na zrušenie obvinenia!

Jedna z najúspešnejších slovenských influenceriek, ktorú na sociálnej sieti...

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....