RTVS odvysielala poslednú časť očkovacej lotérie, ktorá sa vysielala ako relácia Byť zdravý je výhra. V sobotu večer tak diváci naposledy zasadli pred televízne obrazovky, aby netrpezlivo čakali, či sa im neujde rozprávková výhra. Hosťom bol v derniérovej epizóde aj minister financií.

Vysmiaty Igor Matovič, ktorý lotériu vymyslel, sa postavil vedľa moderátorskej dvojice, pričom Forgáč zahlásil hneď na úvod vtipnú hlášku: „Samozrejme, aj my v televízii musíme dodržiavať pravidlá, takže ja vás prosím, pán minister, odstúpte,“ zažartoval. Humor ocenil aj samotný minister, ktorý sa tak pobavil krátko po príchode.

Matovič napokon vyžreboval z vyše milióna lístkov jedného šťastlivca. Keď však uvidel výhercu, opäť sa nezdržal smiechu: „Fúha, to je náhoda. Trnava,“ prečítal. „Meno?“ opýtal sa moderátor. „Igor,“ pobavil sa bývalý premiér. „V tejto chvíli vám ďakujú všetci predajcovia televízorov, pretože veľa našich divákov práve roztĺklo obrazovku,“ usmial sa moderátor.

Nakoniec z neho po otázke Wisterovej vypadlo aj to, že možno napokon presedlá na herectvo: „Asi áno. Ja si myslím, že časom to príde a budem rád za ten šoubiznis miesto politiky.“ Všetko napokon zaklincoval moderátor, keď zahlásil poznámku: „Filmová kariéra je výborná, pokiaľ nezačne na chate, samozrejme,“ dodal, pričom zrejme narážal na nedávno uniknuté videá politikov a advokátov z poľovníckej chaty.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: RTVS