V pondelok (11. júla) informovala polícia verejnosť o tragédii, pri ktorej prišlo o život len trojročné dieťatko. Chlapček zomrel utopením v bazéne rodinného domu v obci Nový Svet (okrese Senec), pričom zachrániť ho nedokázal ani okamžitý zásah zdravotníkov. 

V uplynulých hodinách došlo v mladej rodine z obce Nový Svet k fatálnemu nešťastiu, pri ktorom prišiel o život len trojročný chlapček. Ako v pondelok uviedla polícia, krátko pred 10:45 hod. prijala na na linke 158 oznámenie o náleze maloletej osoby bez známok života, avšak dieťa sa ani napriek okamžitému zásahu záchranárov už oživiť nepodarilo. Vzhľadom na citlivosť prípadu neposkytol štátny orgán žiadne bližšie informácie, pričom príspevok zo sociálnej siete na základe množiacich sa útočných komentárov diskutujúcich napokon zmazal.

Ako uvádza portál Čas.sk, dieťa sa malo vrátiť s rodičmi z nákupu, po ktorom sa zrejme chcelo okamžite okúpať v milovanom bazéne. „Je to nesmierna tragédia. Chlapček bol veľmi zlatučký, rodina ho nadovšetko zbožňovala. To je nešťastie, aké sa nedá ani len slovami opísať,“ uviedol pre denník zdrvený sused.

Zároveň priblížil, že rodičia sa dieťaťu vždy venovali, ako len mohli, pričom ide o vzornú rodinu, ktorá dáva svojim ratolestiam všetku lásku. „Musel to byť okamih. Prišli z obchodu a chlapček sa zrejme chcel ísť hneď okúpať. Keď prišli za ním, pomáhali mu, ako len vládali. Záchranka prišla takmer okamžite,“ dodáva muž.

Ako upozorňovala polícia už opakovane, dieťa sa môže utopiť v priebehu pár sekúnd bez vydania jediného zvuku či mávania rukami, a preto je mimoriadne dôležité, aby boli vodné plochy v blízkosti zabezpečené a kontrolované dospelou osobou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk