Na sociálnych sieťach bola zverejnená správa, ktorá sa začala šíriť rýchlosťou blesku. Upozornenie sa týka základných potravín, v ktorých sa má nachádzať hmyz. Situácia sa natoľko vyostrila, že na najnovšie informácie zareagovala už aj slovenská polícia.

Facebookový profil ,,Ebranit Arabský” na sociálnej sieti zverejnil varovnú správu: ,,Nekupujte dovážané celozrnné múky ani pečivo, sušienky a pod. Začali do nich pridávať “múku” z rozomletého hmyzu!” uvádza sa v príspevku.

Spomínanú informáciu už začali preberať aj ďalší ľudia, v dôsledku čoho sa šíri veľmi rýchlo. Polícia sa preto rozhodla zareagovať a anonymnú správu označila za hoax: ,,Kontá ako je toto majú za cieľ jediné – manipulovať a dezinformovať tak, aby ste spochybňovali úplne všetko – aj to, či je sneh z vody. Tak, ako ľudia konzumujú iné živočíchy, sa už dlho pridáva do vybraných potravín aj jedlý hmyz,” uvádza sa v oficiálnom stanovisku.

Dôvodom na šírenie podobných správ je aktuálna novinka, ktorú nedávno oznámila Európska komisia. Povolila totiž cvrčkov domácich ako novú potravinu, ktorá bude čoskoro dostupná na trhoch EÚ. Na obaloch produktov sa však bude nachádzať upozornenie, že sa uvedený výrobok skladá aj z hmyzu s označením ,,Acheta domesticus”. K dispozícii bude v celku mrazený, sušený alebo zomletý v podobe prášku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Hoaxy a podvody-Polícia SR | Foto: FB/Hoaxy a podvody-Polícia SR, Unsplash