Rodinná relácia Pošta pre teba, ktorá si vďaka empatickej Katke Brychtovej získala divákov po celom Slovensku, slávila úspechy i v susedných Čechách. Moderátorka Ester Janečková sa tu stretla počas svojho pôsobenia s mnohými rodinami či stratenými známymi, pričom jeden z príbehov výrazne zarezonoval aj medzi slovenskými divákmi.

Pošta pre teba bola príjemnou oddychovou reláciou nielen pre staršie generácie, naopak, divákov si našla i medzi mladými ľuďmi. Silné príbehy rozdelených rodín či priateľov vyvolávali v priaznivcoch, ale aj zainteresovaných návaly emócii, pričom tvorcom sa podarilo spojiť ľudí i po 40 rokoch odlúčenia.

Jedným z najvýraznejších prípadov, ktorý z Čiech prešiel i za hranice, sa stalo stretnutie Bohumily Karáskovej (75) a jej dcéry Aleny Horáčkovej (51), ktoré sa mali pohádať kvôli sto korunám. V roku 2007 si matka pozvala do relácie svoje rozhádané dieťa, kde však po srdcervúcom opisovaní situácie prišiel nečakaný zvrat. Alena totiž nemala záujem dať „stenu preč“, čo dovtedy plačúcu matku zmenilo na kričiacu hysterku: „Preklínam ťa a preklínam aj tvoj deti!“ 

Dcéra zareagovala na slová matky s chladnou hlavou vetou: „Nie prvýkrát a nie naposledy,“ pričom z tohto prípadu mrazí dodnes. Alena totiž skončila opustená na ubytovni s troma psami a živí sa predávaním časopisu Nový Prostror (ekvivalent slovenského NotaBene, pozn. red.). „Veľmi sa jej skomplikovala zima. Má trikrát zlomený členok. Keď sme ju fotili, celý čas plakala. Pre predajcu je december najlepší mesiac a teraz toto. Hranice medzi relatívnou istotou a problémom sú, bohužiaľ, nesmierne tenké,“ uvádza na Facebooku pri Aleninej fotke časopis Nový Prostor.

Práve vzhľadom na skutočnosť, že prekliata žena nemôže pracovať, dobrí ľudia vyhlásili verejnú zbierku a dali dokopy 50 000 korún, vďaka čomu nepríde o strechu nad hlavou a zaplatí si normálny podnájom. Čo však na celú situáciu hovorí s odstupom času jej mama Bohumila? „Dodnes ma to trápi a hrozne mrzí. Samozrejme, že som to tak nemyslela! Chovanie mojej dcéry ma vyprovokovalo a urobilo sa mi zle. Bola to proste emócia,“ uviedla pre Blesk ešte v roku 2010, pričom dodáva: „Niekoľkokrát som dcére ponúkla zmierenie, ale ona ho neprijala.“ 

Aj keď nevedno, čo sa za posledných 11 rokov stalo s manželom Aleny, prípadne prečo sa u ňu nepostarajú jej tri deti, na sociálnych sieťach sa objavila informácia, že jej mama mala pred dvoma rokmi zomrieť. Vzájomného udobrenia sa tak ženy už zrejme nedočkajú.

Alena dnes

Príbeh, ktorý otriasol Českom

Zdroj: extra.cz | Video: YouTube