Prírodná katastrofa, ktorá sa odohráva príčinou silných dažďov najmä v obci Rudno nad Hronom, si do dnešného dňa vyžiadala jednu obeť. Tragédia pripravila o život bývalého starostu obce, ktorého po strhnutí vlny našli záchranné zložky bez známok života.

Premiér Slovenskej republiky sa v utorok (18. mája) vydal do obce Rudno nad Hronom, pričom ďakoval všetkým záchranným a pomocným zložkám. Profesionálni aj dobrovoľní hasiči, vojaci aj polícia intenzívne pracujú na odstraňovaní vôd z pivníc obyvateľov a zabezpečujú pomocné práce na škodách na majetkoch.

Mimoriadne závažná situácia v malej obci okresu Žarnovica si vyžiadala aj osobnú prítomnosť prezidenta HaZZ Pavla Mikulášeka a 18. mája sa dostavil aj premiér SR Eduard Heger. Ten vyjadril vďaku všetkým záchranným a pomocným zložkám, vrátane civilistov.

„Zasadal krízový štáb, kde sme sa oboznamovali s celou situáciou, postupne sme prešli všetky domy a navštívili sme jednotlivých obyvateľov. Je dôležité práve, aby v takýchto ťažkých chvíľach, keď sú ľudia zasiahnutí, pomáhal štát. Určite aj ja ako premiér vyčlením finančnú pomoc z rezervy premiéra, akonáhle budú vyčíslené škody pánom starostom,“ sľubuje občanom premiér Eduard Heger.

Zdroj | Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR