Karel Kadlec, bývalý inštruktor policajnej akadémie, si to so svojím terénnym džípom namieril rovno cez zaparkované autá, na pražských Vinohradoch. Škoda, ktorú spôsobil, podľa očitých svedkov úmyselne, je vyčíslená na viac ako dva milióny českých korún. 

[sociallocker]Policajt odmietol predložiť vodičský preukaz a tiež vykonať dychovú skúšku. S prevozom na lekárske vyšetrenie súhlasil, tam sa ukázalo, že hodnoty alkoholu v krvi, presahovali jedno promile.
Podobnú skúsenosť mali s Kadlecom už minulý rok, pri nehode v Nusliach. Tá bola ale vyhodnotená ako priestupok, hlavne pre nedostatok dôkazov. Po tomto incidente ešte nejaký čas pracoval na policajnej akadémii, v novembri 2015 ho postavili mimo službu.

Opitý príslušník polície nemal podľa doterajších zistení zaplatené povinné zmluvné poistenie. Česká kancelária poisťovateľov nemá v databáze jeho poistnú zmluvu. Spôsobená škoda, ktorá bola vyčíslená na spomínané dva milióny určite narastie, keďže zatiaľ kontaktovali majiteľov iba niečo vyše dvadsať automobilov.

policaj

Zdroj: dennikn.sk | Foto: Twitter [/sociallocker]