Jedným z najväčších argumentov, prečo sa dať zaočkovať, bol ľahší priebeh ochorenia COVID-19 a minimálna šanca na hospitalizáciu. V Rakúsku však dochádza k presnému opaku, no odborníci majú jednoduché vysvetlenie.

Rakúsko eviduje zvýšený počet zaočkovaných pacientov, ktorí sa nielen nakazili koronavírusom, ale sú aj hospitalizovaní na jednotke intenzívnej starostlivosti, tzv. JIS-ke. Až 17 % ľudí, ktorí absolvovali vakcináciu dvoma dávkami, sú na JIS-KE. Na bežných oddeleniach je ich až 31 %.

Semaforová komisia, ktorá sa zaoberá epidemiologickou situáciou v susednej krajine, sa domnieva, že klesá účinnosť očkovania v určitých skupinách obyvateľstva. Taktiež sa ukázalo, že zaočkovaným pacientom, ktorí sa dostali do nemocnice, bola vpichnutá vakcína Johnson & Johnson.

Odborníci odporučili, aby boli podávané posilňovacie dávky od Pfizeru alebo Moderny. Je však znepokojujúce, že hospitalizovaní pacienti sú vo veku od 30 do 59 rokov. V Rakúsku doteraz zomrelo viac ako 11-tisíc ľudí. Celkovo hospitalizovaných je 840 pacientov a na JIS-ke je napojených 219 ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: thelocal.com  |  Foto: Twitter, Pixabay