Hoci strávil v Reale Madrid veľkú časť svojho života i futbalovej kariéry, tentokrát nie všetci budú jeho slová akceptovať. Rýpať totižto do inej klubovej legendy, ktorá vlastne toho dokázala ešte oveľa viac, nie je celkom vhodné. Alebo má Guti pravdu?

47-ročný José María Gutiérrez Hernández, známy ako Guti, bol oficiálne vedený v Reale Madrid od roku 1986, teda od svojich desiatich rokov, až do roku 2010. Svoju poslednú sezónu strávil v tureckom Besiktasi.

Za prvý tím Realu odohral 542 duelov, ešte v poslednej sezóne ako 33-ročný, naskočil do 30 duelov. Z pozície stredopoliara strelil 77 gólov, 46 z nich v lige.

To Luka Modrič, ktorý oslávi v septembri už 39. narodeniny, je aj v tomto pokročilom veku hráčom Realu a na konte má 517 štartov za klub. Podľa niektorých lepšieho stredopoliara klub nikdy nemal, iní ho radia aspoň do TOP 5, čo je i tak veľkou poctou.

Avšak v aktuálnej sezóne už nehráva zvyčajne celé zápasy a často naskakuje len z lavičky. Nedávno sa začalo hovoriť o tom, že so svojou minutážou vo svojej dvanástej sezóne v Madride nie je chorvátsky kapitán spokojný a zrejme bude pokračovať v kariére inde. Špekuluje sa ale aj o jeho konci.

Každopádne, Guti na jeho adresu povedal, že by si mal uvedomiť, že vek nezastaví. „Luka Modrič svoju situáciu nezvláda dobre. Musí si uvedomiť, že roky plynú a on už nemôže hrať v každom zápase. Nemá fyzickú kondíciu, ktorú na to potrebuje. Stále môže byť pre Real užitočný, ale musí pochopiť svoju úlohu a polovicu času stráviť na lavičke,“ povedal bývalý futbalista v relácii El Chiringuito.

Modrič ale tentokrát, keďže to nebolo prvýkrát, čo Guti mal na jeho adresu nejakú poznámku, reagoval. Povedal, že nikto nevidí do jeho hlavy a hoci každý môže vyjadriť názor, on o sebe a svojej kariére bude rozhodovať sám. Nutno dodať, že taký výnimočný stredopoliar, ktorý stále dokáže hrať neuveriteľne a má v talóne aj Zlatú loptu, môže byť stále zaujímavý azda pre každý klub na svete.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Luka Modric (@lukamodric10)

Zdroj: Marca | Foto: IG/lukamodric10