Rodinný dom v americkej Goergii sa pred pár dňami ocitol v plameňoch. V čase incidentu sa v ňom nachádzali aj deti, no 5-ročný chlapček Noah sa zachoval ako skutočný hrdina a odhodlal sa na neuveriteľný čin.

Pred niekoľkými dňami zachvátil požiar rodinný dom v Bartow County v štáte Georgia. V tom čase spala na mieste tragédie 8-členná rodina, keď sa malý Noah (5) zobudil na pribúdajúci dym v izbe. 5-ročný chlapček však neprepadol panike a podľa informácií CNN sa zachoval ako skutočný hrdina.

Okamžite totiž chytil svoju 2-ročnú sestričku a vyložil ju do bezpečia cez okno. Tým sa však statočnosť Noaha neskončila a do domu sa vrátil, aby vyniesol aj milovaného psíka. Následne okamžite bežal po pomoc k strýkovi, ktorý býva hneď vedľa. Spoločne napokon zobudili a zachránili všetkých členov rodiny.

Požiar domu vznikol v dôsledku skratu elektriny v zástrčke, ktorá sa nachádzala v izbe Noaha a jeho sestričky. Hasiči po príchode do domu uhasili oheň a ošetrili členov rodiny len s drobnými poraneniami a vdýchnutým dymom. Odvážny chlapček získal od miestnych hasičov ocenenie, ktoré sa bežne dáva profesionálnym záchranárom. Za záchranu života chlapcovi verejne poďakoval aj jeho šťastný dedko David.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Malý hrdina zachránil svoju rodinu

Zdroj: edition.cnn.com │ Foto: Facebook/Bartow County Fire Department