Na obľúbenom turistickom mieste v Slovenskom raji došlo k nešťastnej tragédií. Žena sa s rodinou nachádzala na skalnom výstupku, keď došlo k náhlemu pádu. Aj napriek snahe záchranárov sa turistku, žiaľ, nepodarilo zachrániť.

Rodina z Poľska sa rozhodla pre turistiku v Slovenskom raji, pričom si chceli vychutnať deň na skalnom výstupku zvanom Tomášovský výhľad. Žena však pri výstupe zakopla a príbuzným sa zrazu stratila z očí. K miestu boli privolaní horskí záchranári, a dokonca bol zavolaný aj vrtuľník leteckej záchrannej služby, ktorý však po nájdení Poľky už nebol potrebný.

Žena totiž spadla z útesu vo výške približne 35 metrov, pričom pod ním tečie Hornád. Dopadla tak na skalné podložie, pričom jej už nebolo pomoci. ,,68-ročná pacientka utrpela polytraumu, to znamená mnohopočetné poranenia devastačné hlavy. Mnohopočetné devastačné poranenia vnútrobrušného a vnútrohrudníkových orgánov. Tieto poranenia zodpovedajú pádu z 35 metrovej výšky,“ uviedol pre noviny.sk obhliadajúci lekár Otto Mižík.

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: Facebook/Horská záchranná služba