Možno ste si všimli, že sa na rôznych miestach po celom Slovensku nachádzajú automaty, ktoré však neobsahujú nealkoholické nápoje či sladkosti. V našich končinách ide o novinku, ktorá je však absolútne legálna a k droge sa tak pohodlne môžu dostať aj detí či tínedžeri. 

Na parkoviskách alebo pri väčších nákupných centrách sa najnovšie nachádzajú automaty s názvom Greenpoint. Predávajú sa v nich produkty, ktoré obsahujú legálne CBD. V ponuke sa nachádzajú elektronické cigarety, vysušené šišky, predpripravené cigarety či vymeniteľné cartridge do vapeovacích zariadení s obsahom HHC-P.

Považujeme za dôležité upozorniť na balenie s látkou, ktorá obsahuje 30 % HHC-P. Má ísť o novinku z laboratória. ,,Jedná sa o rizikovú látku, ktorá svojou štruktúrou pripomína látku THC. Čo sa týka účinkov, sú psychoaktívne. Pôsobia na centrálny nervový systém. Pôsobia upokojujúco, ponúkajú slasť a menia náladu,“ vysvetlil adiktológ Rastislav Žemlička pre tvnoviny.sk.

Celý nákup je podobný ako pri kúpe tyčinky v automate. Navolíte si číslo produktu a zaplatíte. Dokonca sa môžete rozhodnúť, či budete platiť kartou alebo v hotovosti. Automat síce disponuje skenerom na občiansky preukaz, no nemusí ho vôbec vyžadovať. Aj pre deti je tak mimoriadne jednoduché, aby si spomínanú drogu zadovážili, a to úplne legálne!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: TV Markíza, Pexels