V Talente očarila a získala Zlaty Buzzer: Speváčka (†31) zomrela!

Dátum:

Je tomu len zopár mesiacov, čo divákov doslova z celého sveta očarila krehká speváčka Jane Marczewski, profesionálne známa ako Nightbirde. 31-ročná umelkyňa predstúpila pred porotu šou Amerika má talent, kde vďaka nádhernému prejavu získala vytúžený Zlatý Buzzer.

V júni 2021 obletelo celý svet dojímavé video z vystúpenia speváčky Nightbirde, ktorá sa postavila pred prísnu porotu šou Amerika má talent. Rodáčka zo štátu Ohio trpela už v tom období rakovinou, pričom napriek pokročilému štádiu predviedla jedinečný výkon. „Je veľmi dôležité, aby ľudia vedeli, že som viac ako len zlé veci, ktoré sa mi stali,“ povedala. V 16. sérii obľúbenej súťaže zaspievala autorskú skladbu It’s OK, za čo získala od Simona Cowella Golden Buzzer.

Singel sa stal doslova okamžite najsťahovanejšou piesňou na plarforme iTunus a video z jej castingu bolo v danom období celosvetovo druhým najsledovanejším. Začiatkom uplynulého augusta, kedy mala Nightbirde vystúpiť v štvrťfinále talentovej súťaže, nečakane odstúpila v dôsledku zhoršujúceho sa zdravotného stavu.

Ako prezradila počas súťaže, v roku 2017 jej bola diagnostikovaná rakovina prsníka, kým o rok neskôr mala byť vyliečená. Ochorenie sa jej, žiaľ, vrátilo v roku 2019, kedy jej lekári dávali 3 až 6 mesiacov života, avšak neskôr mala byť opäť prehlásená za zdravú. Napokon speváčke mali objaviť metastázy na pľúcach, chrbtici a pečeni, pričom do súťaže prišla s dvojpercentnou šancou na prežitie. Aj keď sa vo svojom boji nevzdávala, ochoreniu napokon podľahla 19. februára.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Video: YT

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...