Horská záchranná služba informovala v pondelok (13. decembra) popoludní verejnosť o tragédii, pri ktorej lavína zasypala dvoch skialpinistov. Na miesto boli okamžite vyslané záchranné zložky, pričom jedného z mužov sa, žiaľ, doposiaľ nepodarilo nájsť.

V pondelok bol prostredníctvom tiesňovej linky 112 nahlásený pád lavíny medzi Ostredkom a Krížnou, ktorá mala so sebou strhnúť aj dvoch skialpinistov. Na mieste nešťastia začali okamžite prehľadávať terén svedkovia, avšak rýchlu lokalizáciu mužov znemožňoval fakt, že ani jeden z nich pri sebe nemal lavínový vyhľadávací prístroj.

Oblasť okrem dobrovoľníkov prehľadávali aj leteckí záchranári z Banskej Bystrice a Žiliny, ktorí na palubu vyzdvihli aj záchranárov a psovodov HZS z Donovalov, Martina a Jasnej. Pri pátraní boli o súčinnosť požiadaní aj poľskí kolegovia TOPR, pričom do ich príletu sa podarilo nájsť jedného zo zasypaných. Žiaľ, lekár mohol už len skonštatovať smrť.

„Druhého zo zasypaných sa nepodarilo zatiaľ vypátrať a záchranná akcia bola po zotmení prerušená z dôvodu veľkého rizika pádu ďalších lavín a možnému ohrozeniu zasahujúcich záchranárov. V pátraní sa bude pokračovať zajtra ráno aj v súčinnosti s Letkou Ministerstva vnútra SR,“ uviedla záchranná služba.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: HZS