V Kolumbii sa potopila loď s takmer 170 pasažiermi na palube. Nešťastie sa stalo v nedeľu o 14:30 miestneho času. Úrady zatiaľ nahlásili 9 obetí, no záchranári stále pátrajú po viac ako dvadsiatich pasažieroch. 

Trajekt vyplával z mestečka Guatape a len necelých päť minút stačilo na to, aby začal klesať ku dnu. Ľudia v panike opúšťali spodné paluby a snažili sa dostať na najvyššie poschodie. K trajektu okamžite priplávala flotila rekreačných člnov a vodných skútrov, v snahe vytiahnuť z vody čo najviac ľudí a odviezť ich bezpečne na breh. Na miesto nešťastia bolo povolané kolumbijské letectvo a spolu s potápačmi pátrajú po nezvestných pasažieroch. Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos vyhlásil, že vláda je pripravená poskytnúť maximálnu pomoc a podporu. Ako informovali miestne médiá, trajekt El Almirante mal problémy už aj v minulosti.

Nehoda sa stala na vodnej nádrži El Penola, ktorá vznikla ako dôsledok priehrady koncom 70 rokov minulého storočia. El Penola je obľúbená dovolenková destinácia. Cez víkend bola plná turistov, keďže v Kolumbii si užívali predĺžený víkend.

Na potápajúcej sa lodi vládla panika

https://www.youtube.com/watch?v=AMKc4lSrAP4

Zdroj: nzherald.co.nz | Foto: Twitter | Video: YouTube