Na autobusovej zastávke v obci Lúka vyčíňal konfliktný muž, ktorý sa mal žene s maloletým dieťaťom vyhrážať zabitím, a taktiež jej vulgárne nadávať. Následne sa agresor presunul pred ich dom, kde s predmetným pokračoval, pričom hrozil podpálením nehnuteľnosti.

Polícia v Novom Meste nad Váhom zadržala muža, ktorý vyvíjal agresiu voči žene s dieťaťom. Matka v obave o svoj život i zdravie maloletého kontaktovala políciu, ktorú požiadala o pomoc, nakoľko po vyhrážkach na autobusovej stanici aj priamo pred jej domom mala strach.

“Polícia ešte v ten deň páchateľa vypátrala a obmedzila na osobnej slobode. Bola s ním vykonaná dychová skúška s pozitívnym výsledkom 3,54 promile alkoholu. Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Novom Meste nad Váhom obvinil 43-ročného muža z prečinu Nebezpečné vyhrážanie,” uviedla k predmetnému polícia. Muž, voči ktorému bol spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby, bol v minulosti už osemkrát súdne trestaný za majetkovú trestnú činnosť a aj za trestný čin Nebezpečné vyhrážanie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pol | Foto: Pixabay.com