Ako sme vás už na Hitkách informovali, koncom týždňa sa nám poriadne ochladí a na naše územie začne prúdiť studený arktický vzduch. Miestami teplota klesne na mínus 24 stupňov a poriadne mrazy sa očakávajú aj cez deň.

[sociallocker]Našťastie, takéto nízke teploty sa na našom území často nevyskytujú a tak tých pár dní mrazov nejako vydržíme. Čo ale musia hovoriť obyvatelia ruského mesta Ojmjakon, ktoré je označované za najchladnejšie obývané mesto na svete?

 

Zima tu veru poriadne vyčíňa a v roku 1926 bolo nameraných neuveriteľných -71,2 stupňa Celzia. Približne 750 obyvateľom mestečka to však vrásky na čele nerobí a aj v takýchto neľútostných podmienkach dokážu v ľadovom zovretí zimy prežiť. Deti dokonca navštevujú školu, kým teplota neklesne pod -50 stupňov.

Pozreli sme sa, ako to v mestečku Ojmjakon vyzerá v týchto dňoch a musíme povedať, že sme vďační “len” za to, čo nás koncom týždňa na Slovensku čaká. Najnižšie nočné teploty sa u nich totiž pohybujú v rozpätí od -31 až do -58 stupňov, čo by sme kľudne mohli označiť za poriadny extrém.

Zdroj: Wikipedia, weather.com | Foto: Instagram
[/sociallocker]