Spomalené dodávky kontrahovaných vakcín proti ochoreniu Covid-19 od spoločnosti Pfizer majú za následok nežiadúco nízky počet očkovaných ľudí. Proces vakcinácie sa však za aktuálnych podmienok dodávaných sér urýchliť nedá, a tak prišlo ministerstvo zdravotníctva s prevratnou novinkou.

Zuzana Čaputová sa po stretnutí s ministrom zdravotníctva vyjadrila k procesu vakcinácie a oznámila zásadnú novinku. Slovenskí vedci by si podľa nej mohli pripísať zásluhu na výrobe očkovacej látky proti ochoreniu Covid-19, pričom predmetné považuje za nevyhnutný strategický cieľ.

„Expertov a expertky na to máme, máme dokonca výrobné zariadenia, ktoré sa za predpokladu istej modernizácie môžu uchádzať o licenciu na výrobu vakcín. Dnes som o tejto možnosti diskutovala s ministrom zdravotníctva, keďže viem, že jeho ministerstvo v tejto veci tiež začalo podnikať prvé kroky. Využijem všetky svoje medzinárodné kontakty, aby sa výroba vakcíny na Slovensku stala realitou.“

Vedenie nad rozhodnutiami a procesom problematiky vakcinácie slovenského národa by mal mať podľa prezidentky Čaputovej nového veliteľa. Verí, že tento dlhodobý a komplexný projekt presahuje rámec ministerstva zdravotníctva a bolo by podľa nej prospešné uvažovať o jednom centrálnom riadiacom bode celej očkovacej operácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: IG/zuzana_caputova | Foto: wikimedia.org