Vakcinácia štátnych: 1 očkovaná hovorkyňa za cenu 900 mŕtvych starčekov?!

Dátum:

Horúca téma očkovania na Slovensku vyvoláva búrlivé diskusie nielen v radoch občanov, ale aj v parlamente, kde dopomohla k rokovaniam o rekonštrukcii vlády. Analytici z „Dáta bez pátosu“ zaujali ostré stanovisko k výnimke očkovania udelenej štátnym zamestnancom a Mareka Krajčího vyzývajú k zmene stratégie.

Na základe názorov expertov sa vláda opäť rozhodla pre fázovanie očkovania obyvateľstva striktne podľa veku. AstraZeneca je po novom dostupná pre vekovú skupinu ľudí až do 70 rokov. Ostrá kritika analytikov „Dáta bez pátosu“ upozorňuje na zachovanie výnimky pre kritickú infraštruktúru. Pod ňu spadajú zamestnanci, ktorí sú „nezastupiteľní v uskutočňovaní hospodárskej a sociálnej funkcie štátu, v udržiavaní kvality života obyvateľov z hľadiska ochrany ich života, zdravia, bezpečnosti, majetku alebo životného prostredia“.

Do tejto skupiny spadajú aj pracovníci ministerstiev a podľa Denníka N už Úrad vlády nahlásil tretinu svojich zamestnancov. Analytici z „Dáta bez pátosu“ posielajú odkaz ministrovi zdravotníctva a jeho šéfovi Igorovi Matovičovi! „Pravdepodobnosť úmrtia v nemocnici je u +80-ročných 20x (slovom: dvadsaťkrát) viac ako u 20-30 ročných. TEDA: BUDEME POTREBOVAŤ NÁSOBIŤ. OTÁZKA: Koľko nezaočkovaných 80-ročných starčekov z DSS musí umrieť, aby sa to isté stalo nezaočkovanej 30-ročnej hovorkyni ministerstva, ktorá sa cíti ako kritická infraštruktúra? No koľko, sto starčekov je to? Vo februári prišlo do nemocnice 1 478 starčekov nad 80 rokov!“

Matematický výpočet tohto združenia má svoj výsledok: „900 starčekov musí zomrieť, aby za rovnaký čas zomrela aspoň 1 „kritická infraštruktúrna hovorkyňa ministerstva“. 1:900,“ uvádzajú v príspevku. Čo si o tom myslíte vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Dáta bez pátosu, DenníkN | Foto:

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...