Ministerstvo zdravotníctva v polovici februára prepracovalo poradie skupín vybraných ľudí, ktorí budú postupne zaočkovaní. Učitelia prezenčnej výučby sa tak dostali výrazne do popredia, keďže došlo k otváraniu škôl. Tomu je však koniec!

13. februára došlo k zmene, v dôsledku čoho sa učitelia dostali z pôvodnej 9. fázy na štvrtú, keďže sa otvárali materské a základné školy v rôznych kútoch Slovenska. Na pedagogických pracovníkov bolo vyhradených 40-tisíc vakcín, ktoré sa však v týchto dňoch minuli, nehovoriac o tom, že bolo očkovanie na týždeň pozastavené.

Minister školstva Branislav Gröhling po rokovaní vlády potvrdil, že v očkovaní učiteľov sa nebude pokračovať. Je však rozhodnutý apelovať na ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, aby vyhradil ďalšie vakcíny pre zamestnancov škôl.

Od pondelka (8. marca) však bude možné zaočkovať sa iba podľa veku. ,,Avšak bude platiť prioritizácia, ako sme povedali, to znamená, že do 70 rokov sa bude očkovať vakcínou od spoločnosti AstraZeneca a nad 70 rokov vakcínou od spoločnosti Pfizer,“ uviedol Krajčí na tlačovej konferencií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: slovensko.hnoline.sk  |  Foto: markiza.sk/ Martin Lachkovič, Pixabay, FB/MZ SR