1. októbra 2019 sme prišli o klenot československej hudobnej scény, pričom smrť Karla Gotta (†80) zasiahla tisíce fanúšikov. Na jeho pamiatku boli vytvorené spomienkové obrazy či piesne. Medzi nami však stále žijú ľudia, ktorým nerobí problém zničiť vzácne umelecké diela.

Rodák z Plzne patril k legendám, na ktoré rozhodne nikdy nezabudneme. Jeho piesne zostávajú navždy zapísané v srdciach mnohých fanúšikov. Okrem nich si však chceli po smrti maestra uctiť jeho pamiatku aj rôzni umelci a vytvorili preto krásne diela.

Jednou z nich bola podobizeň ,,božského Káju“, ktorá sa nachádza v Českých Budějoviciach. Autorom maľby je český umelec Jack Reyes, ktorý k portrétu Gotta pridal rok jeho narodenia a úmrtia, ba dokonca aj vetu z piesne s dcérkou Charlotte: ,,Má jediná z hvězd, svítim ti dál.“

Pred pár dňami však fanúšikovia umelca upozornili, že cez tvár speváka niekto nakreslil zelený kríž a zaškrtal jeho meno. Jack neváhal a na dielo, ktoré vytvoril mesiac po smrti Karla, sa išiel pozrieť. „Kreténizmus niektorých ľudí nemá obdobu. Ten, kto to urobil, je pre mňa analfabetná nula a byť ním, hanbím sa. To len potvrdzuje hodnoty dnešnej doby, že ľudia si naozaj nevedia vážiť nič a nič im nie je sväté,“ napísal nahnevaný umelec na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Drsné slová však odkázal aj samotnému vandalovi, o ktorom je presvedčený, že ide taktiež o umelca. „Pre hrdinu, ktorý mal potrebu dokázať svoju inteligenciu: Len si mi dokázal, že ako človek i umelec stojíš za nič!!!“ dodal. Reyes sa však nenechá len tak ,,zničiť“ a do pár dní plánuje maľbu opraviť.

Predtým

Teraz

Zdroj: Facebook/Jack Reyes  |  Foto: Facebook/Jack Reyes, Karel Gott, Instagram/jack_reyes33, Pixabay