Slovenská rodina žijúca v Nemecku prežíva obrovské nešťastie. Na Silvestra došlo v ich byte k požiaru, ktorý im zobral všetok majetok, no najmä to najcennejšie. Ich dcérka Vanesska (†5) je už v nebíčku, no zúfalá rodina potrebuje súrne pomoc.

Na Silvestra došlo v pondelok k obrovskej tragédii, ktorá sa prihodila slovenskej rodine žijúcej v Nemecku. V Meste Puchheim neďaleko Mníchova došlo k náhlemu požiaru, ktorý zachvátil celý byt vo výškovom dome. Rodina tak prišla nielen o byt a majetok, ale najmä o to najcennejšie.

O život prišla ich 5-ročná dcérka Vanesska, ktorú sa otec (47) snažil spolu s hasičmi zachrániť, no neúspešne. Podľa informácii nemeckého denníka Stern našli bezvládne telíčko Vanessky v skrini, kde sa pravdepodobne snažila ukryť pred plameňmi. Srdcervúca je aj spoveď susedov, ktorí žili v tesnej blízkosti rodiny. Podľa ich slov počuli v domovke detský krik, no nikomu v tej chvíli nenapadlo, že ide o život.

Mama (34) dievčatka Magdaléna, ktorá pochádza zo Žiaru nad Hronom, nebola počas tragédie doma, a keď sa vrátila z práce, jej život sa odrazu premenil na horor. Potom, ako zistila, čo sa stalo, bola nutná pomoc záchranných zložiek. Teraz si praje len jediné: “Chcem svoju Vanessku späť, jej smiech, jej žiariace očká. Chcem späť svoje slniečko,” dodáva užialene. Rodina okrem dcérky prišla aj o byt a majetok a každý, kto je ochotný zúfalej rodine pomôcť aspoň finančne, tak môže urobiť na tejto stránke.

https://twitter.com/focus_regional/status/1080334159141314560

Zdroj: stern.de │ Foto: Twitter, Pixabay