Udalosti VAROVANIE! Covid-vakcína spôsobila 2 ľuďom problém: Pred týmto pozor!

VAROVANIE! Covid-vakcína spôsobila 2 ľuďom problém: Pred týmto pozor!

Hoci bola vakcína proti Covidu od firmy Pfizer – BioNTech podaná už tisíckam dobrovoľníkov, až teraz narazili lekári na nečakanú vedľajšiu reakciu u dvoch osôb. Práve z tohto dôvodu vydali varovanie, aby si jedna skupina ľudí dávala pozor.

Dve známe zahraničné farmaceutické firmy vyvinuli účinnú vakcínu proti koronavírusu, ktorá by mala byť v nasledujúcich týždňoch distribuovaná do viacerých krajín, vrátane Slovenska. Doposiaľ bolo pretestovaných niekoľko tisíc ľudí, ktorí po podaní nevykazovali žiadne závažné vedľajšie účinky.

Premiér SR už ohlásil, že očkovanie by na Slovensku malo byť dobrovoľné a prebehnúť v dvoch etapách, pričom bude zamerané najmä na rizikové skupiny, ako pracovníci v zdravotníctve. Navyše sa krátko pred Vianocami zrejme nevyhneme ani lockdownu, o ktorom však nerozhodne Matovič, ale hlavný hygienik. Z Británie teraz dorazili varovné správy o účinku vakcíny na ľudí, ktorí trpeli v minulosti závažnými alergiami.

Varovanie vydala podľa BBC britská Národná zdravotná služba, ktorá zaznamenala silné reakcie dvoch ľudí krátko po podaní vakcíny. Obidvaja mali za sebou viacero vážnych alergických reakcií a nosievali pri sebe adrenalínové pero. V súčasnosti sú po liečbe a v poriadku. V prípade, že ste už v minulosti zaznamenali u seba alergickú reakciu na jedlo, lieky a iné, mali by ste zbystriť pozornosť. V takomto prípade vám totiž môže hroziť anafylaktická reakcia, ktorá zahŕňa kožné vyrážky, skrátený dych, ako aj pokles krvného tlaku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com  │ Foto: Unsplash