POZOR! Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na oficiálnej webovej stránke na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásil do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky).

Ján Mikas, hlavný hygienik Slovenskej republiky, na oficiálnej stránke Úradu verejného zdravotníctva upozorňuje na nevyhovujúce výrobky. V prvom prípade ide o ,,Premium Quakity Henna Powder – henna – čierna farba na vlasy, značka: MAYURI HENNA, výrobná dávka: natural black, čiarový kód: MFG.LIC No.:32/2/2013, EAN: 8904242800010, krajina pôvodu: India.“

V čiernej farbe na vlasy sa nachádza látka p-phenylenediamine. Vo výrobku bol taktiež zistený prekročený limit daný pre mikroorganizmy, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu. Dané výrobky môžu spôsobiť infekcie a podráždenie.

Ďalšími nevyhovujúcimi výrobkami sú farby na tetovanie. Rada Európy stanovuje požiadavky na bezpečnosť farieb na tetovanie a permanentný make-up, ktoré boli porušené. Vo výrobkoch totiž boli zistené látky Toluidine a Anisidine, ktoré nie sú povolené v súlade s rezolúciou Európskej únie.

Bright Sunshine Tattoo – farba na tetovanie

Mahoney Gangster Grey Dark and Lovely Tattoo – farba na tetovanie

NUCLEAR GREEN Tattoo – farba na tetovanie

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: uvzsr.sk  |  Foto: uvzsr.sk, Pixabay