VAROVANIE matematika Kollára: Slovensko bude čierne do konca…!

Dátum:

Známy matematik Richard Kollár, ktorý sa na sociálnej sieti pravidelne vyjadruje k aktuálnej pandemickej situácií, pred pár dňami zverejnil nelichotivú prognózu. Očakáva totiž, že už čoskoro sa celé Slovensko so všetkými okresmi ocitne opätovne v čiernych farbách.

Matematik Richard Kollár sa len nedávno vyjadril k príchodu tretej vlny pandémie. Najnovšie zverejnil varovnú prognózu, ktorá predpovedá, že Slovensko sa vo všetkých okresoch pravdepodobne už koncom septembra ocitne opäť v čiernych farbách.

Držte si klobúky, stmieva sa! Nie je dôvod na paniku, ale… Posledných 7 dní je zelenou farbou. Lenže zelená je len klam. V skutočnosti týmto tempom zelenú rýchlo opustíme, a keďže očakávame v septembri len akceleráciu rastu, tak bude do konca septembra celé Slovensko zrejme čierne. Mraky sa stiahnu. Samozrejme, niekoľko okresov kvôli vysokej zaočkovanosti najstarších zostane našťastie len bordové, Bratislava má šancu zostať dokonca len červená,“ upozornil.

Je presvedčený, že najúčinnejšou zbraňou proti delta variantu bude najmä imunizácia obyvateľstva, a to podaním vakcíny alebo prekonaním infekcie, ako aj zavedenie funkčného Covid automatu. Obáva sa, že v prípade nezmyselných a narýchlo robených opatrení sa len zvýši revolta a bojkotovanie medzi ľuďmi. „Žiaden zázrak za dverami nie je, len možné ďalšie varianty, ktoré môžu byť ešte horšie ako tie doteraz. Kto sa chcel dať zaočkovať, už mal dosť príležitostí, do konca septembra by to mali stihnúť aj tí najpomalší. Vlnu je už len potrebné spomaliť tak, aby nezaplnila naše nemocnice tak, že nebude znovu dostupná bežná zdravotná starostlivosť,“ myslí si.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Richard Kollar │ Foto: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...