Známy matematik Richard Kollár, ktorý sa na sociálnej sieti pravidelne vyjadruje k aktuálnej pandemickej situácií, pred pár dňami zverejnil nelichotivú prognózu. Očakáva totiž, že už čoskoro sa celé Slovensko so všetkými okresmi ocitne opätovne v čiernych farbách.

Matematik Richard Kollár sa len nedávno vyjadril k príchodu tretej vlny pandémie. Najnovšie zverejnil varovnú prognózu, ktorá predpovedá, že Slovensko sa vo všetkých okresoch pravdepodobne už koncom septembra ocitne opäť v čiernych farbách.

Držte si klobúky, stmieva sa! Nie je dôvod na paniku, ale… Posledných 7 dní je zelenou farbou. Lenže zelená je len klam. V skutočnosti týmto tempom zelenú rýchlo opustíme, a keďže očakávame v septembri len akceleráciu rastu, tak bude do konca septembra celé Slovensko zrejme čierne. Mraky sa stiahnu. Samozrejme, niekoľko okresov kvôli vysokej zaočkovanosti najstarších zostane našťastie len bordové, Bratislava má šancu zostať dokonca len červená,” upozornil.

Je presvedčený, že najúčinnejšou zbraňou proti delta variantu bude najmä imunizácia obyvateľstva, a to podaním vakcíny alebo prekonaním infekcie, ako aj zavedenie funkčného Covid automatu. Obáva sa, že v prípade nezmyselných a narýchlo robených opatrení sa len zvýši revolta a bojkotovanie medzi ľuďmi. “Žiaden zázrak za dverami nie je, len možné ďalšie varianty, ktoré môžu byť ešte horšie ako tie doteraz. Kto sa chcel dať zaočkovať, už mal dosť príležitostí, do konca septembra by to mali stihnúť aj tí najpomalší. Vlnu je už len potrebné spomaliť tak, aby nezaplnila naše nemocnice tak, že nebude znovu dostupná bežná zdravotná starostlivosť,” myslí si.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Richard Kollar │ Foto: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky