Úrad verejného zdravotníctva vydal včera (30. augusta) v poobedňajších hodinách upozornenie pred výskytom pohára s obsahom olova a kadmia na slovenskom trhu. Ak ho máte doma, prestaňte ho používať, prípadne ho vráťte predajcovi.

Hygienici dostali oznámenie z Poľska cez RAPEX (systém rýchleho varovania pre potraviny a krmivá) v súvislosti s nevyhovujúcim výrobkom. Ide o ,,Jungle Summer, 250 ml, EAN Kód: 4124700101 1000000200, krajina pôvodu: Čína“.

Pri laboratórnej analýze uvedeného výrobku bola zistená migrácia kadmia a olova, čo je v rozpore s nariadeniami európskeho parlamentu i Rady EÚ o materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami. Nemecká spoločnosť TEDi GmbH & Co. KG distribuovala poháre priamo do jednotlivých predajní TEDi na Slovensku.

Príslušné regionálne úrady v spolupráci s ÚVZ SR nariadili stiahnutie výrobku z trhu, no stále sa môžu na pultoch nachádzať tisícky pohárov na predaj alebo ich už zákazníci zakúpili. ,,…odporúčame spotrebiteľom, aby tieto výrobky nekupovali, už zakúpené výrobky nepoužívali a vrátili ich do miesta predaja,“ uvádzajú hygienici na webovej stránke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: uvzsr.sk  |  Foto: uvzsr.sk, depositphotos