Obávané sa stalo skutočným. Zatiaľ čo prednedávnom odhadovali vedci z NASA kolíziu na nulovú, teraz pripúšťajú nebezpečenstvo!

[sociallocker]Vedci tvrdia, že asteroid preletí popri Zemi 5. marca tohto roku, čiže v deň parlamentných volieb na Slovensku, vo vzdialenosti 14 miliónov kilometrov. Podľa nedávnych tvrdení, nám nehrozilo žiadne nebezpečenstvo, no v súvislosti s týmto asteroidom NASA dramaticky zmenila názor. Ako informuje mirror.co.uk, šanca, že narazí do modrej planéty je podľa NASA odhadovaná na budúci rok. Vtedy urobí asteroid ďalší prelet okolo našej Zeme.

Dráha asteroidu sa má so Zemou skrížiť 5. marca 2016.
Dráha asteroidu sa má so Zemou skrížiť 5. marca 2016.

Aj keď šanca, že dôjde k stretu je 1 ku 250 miliónom, je dosť pravdepodobné, že ak by teleso narazilo do inej planéty, mohlo by v atmosfére explodovať a silou atómovej bomby by zničilo čokoľvek. Netreba mať však zbytočné obavy. Paul Chodas, manažér NASA Centra, ktoré študuje asteroidy na obežnej dráhe v blízkosti Zeme, upokojuje: „Možnosti kolízie na niektorom z troch budúcich termínov preletu asteroidu sú príliš malé na to, aby sme mali akékoľvek skutočné obavy.“ Chodas tiež dodal, že obežná dráha tohto asteroidu je taká neistá, že je ťažko predvídateľné, kde ju môžeme hľadať.

Zdroj: pluska.sk  Foto: wikipedia. org, twitter.com [/sociallocker]