Denno denne sa na sociálnych sieťach objavujú rôzne súťaže, prostredníctvom ktorých môžete vyhrať luxusné dovolenky, autá, oblečenie či lístky na koncerty. Tentokrát sa o poriadny rozruch postarala polícia Slovenskej republiky, ktorá varovala pred jednou z domácich stránok lákajúcich na rôzne súťaže.

Polícia Slovenskej republiky upozorňuje na svojich stránkach na novú podvodnú fanpage, ktorá láka občanov na súťaže rôzneho druhu. Ako sa však zdá, v tomto prípade nejde o nič solídne, ale ľudí, ktorí sa snažia vymámiť z naivných užívateľov sociálnej siete Facebook desiatky eur.

„V priebehu pár dní táto stránka „Súťažíme“ narástla zo zopár desiatok fanúšikov na tisíce. Pritom ide o stále ten istý a rovnaký spôsob podvodu: organizujú akože súťaže, no výhercovia musia na „overenie“ svojej identity poslať kód cez SMS. Zvyčajne tak prídu o 10 a viac eur,“ varuje polícia Slovenskej republiky vo svojom ozname.

Kompetentní statusom vystríhajú občanov, aby nenaleteli podvodníkom, kvôli ktorým môžu prísť o nemalú finančnú hotovosť.

Zdroj: Facebook/PoliciaSR