Varovanie pre pacientov: TENTO liek v obyčajnej lekárni nedostanete!

Dátum:

Ministerstvo zdravotníctva na svojej oficiálnej stránke upozorňuje pacientov na krátkodobý nedostatok lieku, ktorý istý čas nebude k dispozícii vo verejných lekárňach. Slováci užívajúci uvedené liečivo sa tak budú musieť obrátiť na iný zdroj pre výdaj lieku.

Rezort zdravotníctva avizuje nedostatok antivirotického lieku Lagevrio 200 mg s obsahom liečiva molnupiravir. Výdaj lieku vo verejných lekárňach na základe receptu alebo e-receptu tak nebude možný. Pacienti musia navštíviť nemocničné lekárne alebo ísť do ambulancie urgentného príjmu, kde im bude podaný liek.

Lagevrio je určený pre tých, ktorým hrozí ťažký priebehu ochorenia COVID-19. Pacient, ktorý ho užíva, musí mať pozitívny výsledok testu, a taktiež musí byť zaradený do zoznamu osôb so zvýšeným rizikom ťažkého priebehu koronavírusu. Na Slovensku sa však nachádza iba obmedzené množstvo daného liečiva.

Ministerstvo zdravotníctva sa kritickou situáciou intenzívne zaoberá, no lekárom i chorým sa predbežne odporúča iná alternatíva. ,,Na základe rozhodnutia ošetrujúceho lekára môže byť pacientovi so zvýšeným rizikom závažného priebehu ochorenia COVID-19 indikovaná aj terapia liekom Veklury 100 mg formou ambulantnej starostlivosti,“ uvádza rezort na oficiálnej stránke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: health.gov.sk  |  Foto: FB/Rubén Colector, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...