Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) pri kontrole našiel nedostatky v prípade jedného z liečiv. Pred pár dňami tak bolo zverejnené varovanie pre pacientov, ktorí užívajú uvedený liek alebo si ho zakúpili. Inšpektori totiž nariadili jeho okamžité stiahnutie.

Pracovníci ŠÚKL-u informujú o stiahnutí lieku z dôvodu ochrany zdravia a bezpečnosti. Konkrétne ide o ,,Isoprinosine 50 mg/ml sirup, sir 1×150 ml (fľ.skl. hnedá), kód ŠÚKL: 85044, č. šarží: 21KQ151“. Liečivo pritom v posledných rokoch užívali tisícky pacientov, nakoľko ho lekári predpisujú pri infikovaní koronavírusom.

Uvedený liek na podporu imunity sa však sťahuje z úrovne distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení. Dôvodom stiahnutia sú nesprávne informácie pre používateľa v balení, ktoré sa týka perorálneho roztoku vo vrecku Isoprinosine 1 000 mg granulát.

Vo všeobecnosti lieči zníženú alebo nefunkčnú bunkovú imunitu a klinickú symptomatológiu niekoľkých ochorení. Spomínaný sirup sa využíva na liečbu vírusových infekcií dýchacích ciest, pásový opar, ovčie kiahne, osýpky, opar na perách, žltačku či herpes na pohlavných orgánoch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sukl.sk  |  Foto: sukl.sk, Pixabay