Varovanie pre pacientov: Z lekární sa sťahuje obľúbený liek proti…!

Dátum:

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) pri kontrole našiel nedostatky v prípade jedného z liečiv. Pred pár dňami tak bolo zverejnené varovanie pre pacientov, ktorí užívajú uvedený liek alebo si ho zakúpili. Inšpektori totiž nariadili jeho okamžité stiahnutie.

Pracovníci ŠÚKL-u informujú o stiahnutí lieku z dôvodu ochrany zdravia a bezpečnosti. Konkrétne ide o ,,Isoprinosine 50 mg/ml sirup, sir 1×150 ml (fľ.skl. hnedá), kód ŠÚKL: 85044, č. šarží: 21KQ151“. Liečivo pritom v posledných rokoch užívali tisícky pacientov, nakoľko ho lekári predpisujú pri infikovaní koronavírusom.

Uvedený liek na podporu imunity sa však sťahuje z úrovne distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení. Dôvodom stiahnutia sú nesprávne informácie pre používateľa v balení, ktoré sa týka perorálneho roztoku vo vrecku Isoprinosine 1 000 mg granulát.

Vo všeobecnosti lieči zníženú alebo nefunkčnú bunkovú imunitu a klinickú symptomatológiu niekoľkých ochorení. Spomínaný sirup sa využíva na liečbu vírusových infekcií dýchacích ciest, pásový opar, ovčie kiahne, osýpky, opar na perách, žltačku či herpes na pohlavných orgánoch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sukl.sk  |  Foto: sukl.sk, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...