Školský rok začal iba pred pár dňami a školáci si už vymysleli novú hru, ktorá rozhodne patrí k tým nebezpečnejším. Ich ,,zábava“ bola dokonca zaznamenaná vo videu, pričom z pohľadu šoféra môže ísť o situáciu, kedy nestihne rýchlo zareagovať a ľahko môže dôjsť k nešťastiu.

Školáci boli zachytení v bratislavskej mestskej časti Petržalka, konkrétne na Kopčianskej ulici. Chvíle si totiž krátili zavesením sa na autobus. Vo chvíli, keď sa vozidlo rozbehne, sa pustia a snažia sa uskočiť na chodník. Túto hru, pri ktorej sa tínedžeri náramne bavili, zachytil muž, ktorý si ich natočil.

Slovák sa rozhodol záznam zverejniť na sociálnej sieti s varovaním. ,,Rodičia, ktorí spoznáte svoje deti, dohovorte im, prosím, kým sa niečo nestane. Mráz mi behal po chrbte,“ napísal. „Ide o naozaj veľmi nebezpečnú aktivitu, ktorá sa môže skončiť nešťastne. Určite nikomu neodporúčame deti napodobňovať, naopak, dáme si veľký pozor, aby už k podobným situáciám nemohlo dôjsť,“ uviedol manažér Dopravného podniku Bratislava Martin Žarnovický pre topky.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk  |  Foto: Facebook/Chili Duo, YouTube, Polícia SR  |  Video: Streamable.com