Ako informuje RTVS aj stránka Ministerstva financií, meno súčasného ministra financií bolo zneužité na podvod. Použitím mena Igor Matovič, ako aj loga známeho spravodajského portálu, sa snaží istá stránka vylákať od Slovákov peniaze, pričom stačí vyplniť svoje údaje.

RTVS, ako aj Ministerstvo financií upozorňujú Slovákov, aby v žiadnom prípade neklikali na istú stránku, ktorá sa podvodným spôsobom snaží vylákať od ľudí peniaze. Stránka použila pri svojom článku logo portálu Aktuality a v nadpise láka ľudí na zbohatnutie, pričom zneužíva meno Igora Matoviča.

„Ministerstvo financií SR upozorňuje, že na sociálnych sieťach sa šíri článok, ktorý zneužíva meno ministra financií Igora Matoviča a vyvoláva dojem, že ide o reálny spravodajský príspevok portálu Aktuality.sk. Článok o ministrovi financií ale nie je pravdivý a ide o PODVOD,“ varuje ministerstvo. „Odporúčame všetkým čitateľom, aby sa na podobných stránkach neregistrovali a v žiadnom prípade neposkytovali svoje osobné údaje,“ dodáva.

Podvodný článok sa má pritom týkať lákania peňazí na investovanie do kryptomien. „Na prvý pohľad ide o scam. O pokus o buď vylákanie osobných údajov, alebo o pokus donútiť, nejakým spôsobom motivovať návštevníka na registráciu a následne zaplatenie nejakého vstupného poplatku pri investovaní,“ uviedol pre RTVS IT špecialista a odborník na ochranu súkromia Tomáš Mičo. Len pred pár hodinami sa pritom objavil na sociálnej sieti inzerát na predaj auta, ktoré malo podľa predávajúceho patriť Matovičovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Ministerstvo financií SR, RTVS  │ Foto: YT/DenníkN