Pandémia koronavírusu zasiahla takmer celý svet, pričom epidemiologická situácia v jednotlivých krajinách je rôznorodá. Kým u nás sa prísne opatrenia postupne uvoľňujú, na niektorých územiach prudko stúpa počet pozitívnych prípadov. Pri vyberaní zahraničnej dovolenky je tak opatrnosť a informovanosť na mieste.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR naďalej odporúča Slovákom, aby si zvolili dovolenku radšej na našom území. Odborníci sa totiž obávajú, že tretiu vlnu spôsobia práve dovolenkári, ktorí sa budú vracať zo zahraničia. Najväčším peklom si momentálne prechádza India, kde úrady evidujú denne milióny pozitívnych prípadov.

Práve v tejto krajine sa prvýkrát objavila nebezpečná delta mutácia koronavírusu, ktorá sa najnovšie dostala aj do Portugalska. Analytici z Dát bez pátosu uvádzajú, že delta mutácia ochorenia COVID-19 je o minimálne 40 % infekčnejšia, v dôsledku čoho skončí o 2,4 % viac ľudí v nemocnici.

Situácia v Portugalsku je naozaj kritická, keďže počet infikovaných rastie rýchlym tempom, pričom ide o 30-percentný rast týždenne. ,,Dovolenku tam určite neplánujte. Chytili ako prví cez Vianoce/Silvestra UK B1.1.7 variant a teraz má Portugalsko nábeh na repete problémov s Indickou Deltou,“ varujú analytici na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Dáta bez pátosu  |  Foto: FB/Dáta bez pátosu, Pixabay